#101 Rozmowa z dr Katarzyną Buszkowską o podejściu do rozwoju oczami różnych pokoleń i projekcie Leadership Library
Jak do rozwoju podchodzą przedstawicielki i przedstawiciele różnych pokoleń?
Skąd czerpiemy inspiracje i co motywuje nas by się rozwijać i zdobywać nowe dośwaidczenia?
Tego dowiecie się z podcastu i z raportu o różnicach pokoleń w podejściu do rozwoju autorstwa dr Katarzyny Buszkowskiej - dziennikarki, trenerki i wykładowczyni.
--> https://leadershiplibrary.pl/raport-roznice-pokolen-w-podejsciu-do-rozwoju-2024/
A dodatkowo rozmawiamy o czytaniu i o tym jak czytanie i to nie tylko poradników biznesowych, a przede wszystkim literatury pięknej może nas rozwijać.
Kasia opowiada o swoim projekcie Leadership Library i poniżej znajdziecie listę polecanych lektur od Kasi:
1. Steven Bartlett, The Diary of a CEO. 33 zasady biznesu i życia
Jedna z tych pozycji, o której mówiło się na długo przed wydaniem. Bartlett prowadzi nie tylko biznes z sukcesem – bo jest właścicielem kilkunastu w sumie firm – ale i ma podcast, który notuje milionowe odsłony, w którym dzieli się swoim doświadczeniem i podpowiada, co pomaga odnieść sukces w biznesie. Książkę czyta się bardzo przyjemnie – i również zawiera sporo praktycznych porad.
2. Jenny Odell, Jak robić nic? Manifest przeciwko kultowi produktywności
To wcale nie jest żart – autorka na poważnie podeszła do tematu tego, jak trudno zwolnić, wyhamować i w swoim czasie wolnym efektywnie odpoczywać, odcinając się od wszystkich „rozpraszaczy”. Świetnie napisany esej, poparty teoriami i praktyką, korą sztukę życia zamianie w intelektualny wysiłek, czemu służyć mają nasze działania. A może zwyczajnie można pokontemplować świat? Polecam nie tylko na wakacje!
3. Susan Pinkar, Efekt wioski. Jak kontakty twarzą w twarz mogą uczynić nas zdrowszymi, szczęśliwszymi i mądrzejszymi
Oparta na badaniach naukowych i poparta niezliczoną liczbą przykładów – zapewniam, że zechcecie po lekturze natychmiast przeprowadzić się na Sardynię albo… umówić na plotki z koleżanką lub kumplem przy piwie.
4. Oliver Franklin-Wallis, Zaypani. Sekretne życie śmieci Jeśli tematyka ESG w biznesie jest Ci bliska, to ta lektura jest dla Ciebie obowiązkowa – ostrzegam, nie będzie łatwo przełknąć tej lekcji. Fascynujący reportaż o tym, jak wygląda pod podszewką śmieciowy biznes. Ale można także wyciągnąć wnioski – nawet dla siebie na co dzień.
5. Mia Kankimaki, Kobiety, o których myślę nocą
Jeśli i Wam zdarza się czasem fantazjować, że można rzucić wszystko i wyjechać w cholerę (a jeszcze lepiej – pojechać i tam, i tu, bez celu i bez myślenia o finansach i powrocie, a już na pewno bez zastanawiania się, co potem), to ta lektura przyniesie Wam ulgę. Kankimaki pracowała w wydawnictwie, prowadziła normalne życie, jakie prowadzi wielu z nas, czasem może zakłócane bezsennymi nocami. W wieku 43 lat stawia wszystko na jedną kartę: rzuca pracę, sprzedaje mieszkanie i rusza w podróż – śladami pisarek, o których rozmyślała w czasie bezsennych nocy. Odnajdą się w tej lekturze także panowie – zapewniam.